SKS KORONA

Historia Korony sięga 1909 roku, kiedy to Warszawkie Towarzystwo Cyklistów, powołało do życia, pierwszy na Mazowszu klub piłkarski. Boisko na warszawskich Dynasach gościło tuzów ówczesnej polskiej piłki nożnej: Maccabi Warszawa, Cracovia Kraków. Choć drużyna Korony nie odniosła sukcesów, to przyczyniła się do powstania stołecznych klubów piłkarkich. Odpowiednio w 1910 roku, jako odłam Korony, powstaje Polonia Warszawa, a 1916 powstająca wówczas Legia, składa się w większości z zawodników czasowo, jak się później okazało, zawieszonej Korony.

Burzliwe dzieje historii Polski, odciskają na Koronie Warszawa swoje piętno. Przez cały okres działalności klubu. Sympatycy historii sportu, będą zachwyceni, szukając informacji na temat najstarszych polskich Klubów. W Klubowej bibliotece znajdują się pozycje, które szerzej opisują tę fascynującą historię.

SKS KORONA to połączenie ponad 100-letniej tradycji i nowoczesnego podejścia do piłki nożnej. Reaktywacja po blisko 90-ciu latach przykuła uwagę mediów, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji chcemy zdobyć jak najszerszy krąg sympatyków Stowarzyszenia Klub Sportowy KORONA. Cechuje nas optymizm, dynamizm i profesjonalizm. Konsekwentnie dążymy do realizacji postawionych sobie celów, systematycznie podnosząc poprzeczkę coraz wyżej.

Nasza Szkółka Piłkarska zyskuje popularność dzięki aktywności nawet w czasach kwarantanny. Prowadziliśmy zajęcia codziennie, w formie transmisji online, na naszym kanale YouTube . Dlatego, z pełnym przekonaniem, możemy napisać, że prowadzimy zajęcia 7 dni w tygodniu. W weekendy gramy sparingi lub bierzemy udział w turniejach.

W sezonie 2011/2012 wystartowaliśmy w rozgrywkach warszawskiej B-klasy. Sezon 2015/2016 przyniósł upragniony i wyczekiwany awans do wyższej klasy rozgrywkowej – A-klasy.

Nasz cel to:

  1. Popularyzacja sportu, w tym głównie piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych.
  2. Prowadzenie zespołów sportowych w różnych klasach rozgrywkowych, w tym podziałach wiekowych.
  3. Prowadzenie szkółki piłkarskie w różnych kategoriach wiekowych, w tym w grupie seniorskiej.
  4. Zarządzanie drużynami w lidze zgodnie z rozporządzeniami PZPN i jego organów lokalnych.
  5. Szerzenie ducha sportowej rywalizacji.
  6. Organizowanie i prowadzenie własnych lig amatorskich lub turniejów piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych.
  7. Organizowanie imprez i zawodów sportowych masowych i zamkniętych.
  8. Aktywizacja niepełnosprawnych w aktywnych formach pracy w Klubie i/lub na rzecz Klubu.